Prodám
Clou K-1485, made in japan!

Prodám velmi raritní a těžko sehnatelnou kytaru Clou K-1485 (alternativa k Martin D-28) jednou z velmi kvalitních dílen vyrobenou v 70-tých letech v tzv. lawsuit éře, tedy v době kdy americkým drahým kytarám japonci svou kvalitou a velmi nízkou cenou obstojně konkurovali.

O japonské řemeslné tradici není sporu a v průběhu 70-tých a 80-tých let vyráběli velmi kvalitní kytary, které se rovnaly a některé i překonávali produkci amerických kytar, především Martin a Gibson. S korejskou a čínskou produkcí vůbec nelze porovnávat!

Tento model je kopií Martin D-28 se smrkovou horní deskou, palisandrem na bocích a zádech s velmi pěknou kresbou. Sedlo je z kosti, stejne tak kolíčky a šířka kostěného nultého pražce 43,5mm. Velmi příjemný krk pro pevný úchop, pohodlnou hru ve všech pozicích a velmi odolný proti průhybům. Mechaniky, pražce i palisandrový hmatník ve výborném stavu. Má plný, teplý a vyvážený projev s jasnými tóny podobný Martin D-28. Na kytaře jsou nataženy struny Martin Br 12-54, kytara seřízena s příjemným dohmatem.

Jde o velmi pěkný, zachovaný raritní kousek s naprostým minimem šrámů a dongů, ale s vysokou historickou hodnotou (50-let doby vzniku) a přesto skvěle hratelný i dnes!

Ideální by bylo osobní předání (jihočeský kraj nebo na cestě ČB-PHA), případně možno poslat.

Cena: 15 000 Kč ~ 601,30 €

Vloženo 21.7. ● Kytary / Akustické kytary ● Zobrazeno 2329x

Sdílet Nahlásit


TOPlist